Med tantra kommer man dybere ned i sit energisystem og ind i sit køn, og det bliver i langt større grad muligt at udfolde sig som mand og som kvinde. Og jo dybere man kommer ned i sin egen pol, jo nemmere bliver det at tage imod det andet køn. Tantra gør det muligt at mødes i ligeværd og polaritet.
Tantra skaber fundament
Når man kender sig selv på et dybt, instinktivt plan, bliver det lettere at stå fast og finde sin vej. Seksualitet, instinkt og køn bliver en kilde til kraft og retning i ens liv.
Filosofisk center:Procesdans med live Didgeridoo
Filosofisk center: Procesdans med live Didgeridoo

Denne workshop handler om at bygge energi op, og give slip gennem lyd, dans og meditation.
Her kan du komme ind i din naturlige kraft, glæde, klarhed og væren. Du får du mulighed for at arbejde dynamisk med en kvalitet, du ønsker at integrere i dit liv, eller en problematik du gerne vil fordybe dig i og give slip på.
Vi starter med meditation, efterfulgt af en times procesdans til et rytmisk lydspor med Henrik Koitz og Per Møllers nye proces musik med live didgeridoo og din lyd. Musikken lander i en smuk klassisk komposition, hvorefter vi mediterer i stilhed. Vi slutter med at cirkulere dine indsigter.
Dette er en del af en serie af begivenheder i Filosofisk Center, forår 2012. Læs mere om dem her.
Titel: Procesdans med live didgeridoo
Kursusholder:
Per Møller
Sted: Tigerens Rede, Vestervej 4 a
By: Gedved
Dato: 15. nov 2012
Tid: 19:00 til 21:00
Pris: 100 kr.
Betaling: Reg: 9325. Konto: 3330224400 (samlet: 93253330224400)
Tigerekspressen
alle@tigerekspressen.dk
Denne hjemmeside kører på Joomla med en let modificeret Panacea template fra Rockettheme.com.